Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Usage/Application | Outdoor Lighting |
| Brand | NBTLED |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 90-300 VAC |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP65 |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Efficiency | Greater than 88% |
| Surge Protection | 4kV |
| Thd | Less Than 10% |
| PF | Greater than 0.95 |
| Ambient temperature | -10 - +70 Deg C |
| Packaging type | Box |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Brand | NBTLED |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Color | Cool White |
| Color Temperature | 6000 CCT |
| Luminous Flux | 120 Lm/watt |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 90 - 350 VAC |
| Power | 60W |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Usage/Application | Outdoor Lighting |
| Input Voltage | 90 - 300 VAC |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Warm White |
| Brand | NBTLED |
| Body Material | Ceramic, Aluminium |
| Color Temperature | 6000 CCT |
| Luminous Flux | 120 lm/watt |
| IP Rating | IP65 |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Power | 32W |
| Thd | Less than 10% |
| Ambient Temperature | -10 - +70 Deg C |
| PF | Greater Than 0.95 |
| Packaging Type | Box |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Usage/Application | Outdoor Lighting |
| Input Voltage | 90 - 350 VAC |
| Lighting Color | Pure White |
| Body Material | Aluminium, Ceramic |
| Lighting Type | LED |
| Brand | NBTLED |
| Color Temperature | 6000 CCT |
| IP Rating | IP65 |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Lumens | 120 Lm/watt |
| Luminous Flux | 120-130 Lm/Watt |
| Thd | Less than 10% |
| PF | Greater than 0.95 |
| Packaging Type | Box |
| High Efficiency | Greater than 88% |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Input Voltage | 90 - 350 VAC |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Pure White |
| Brand | NBTLED |
| Body Material | Aluminium |
| Color Temperature | 6000 CCT |
| IP Rating | IP66 |
| Luminous Flux | 120 Lm/Watt |
| Surge Protection | Greater Than 8KV |
| Thd | Less Than 10% |
| Power Factor | Greater Than 0.95 |
| Efficiency | Greater Than 88% |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Usage/Application | Outdoor Lighting |
| Input Voltage | 90 - 300 VAC |
| Body Material | Ceramic, Crystal |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | LED |
| Brand | NBTLED |
| Color Temperature | 6000 CCT |
| IP Rating | IP65 |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Luminous Flux | 120 Lm/watt |
| Thd | Less Than 10% |
| Power | 100 W |
| Ambient Temperature | -10 - + 70 Deg C |
| PF | Greater than 0.95 |
| Packaging Type | Box |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Outdoor Lighting |
| Input Voltage | 90 - 350 VAC |
| Body Material | Aluminium, Ceramic |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Warm White |
| Brand | NBTLED |
| Color Temperature | 6000 CCT |
| IP Rating | IP66 |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Luminous Flux | 120 Lm/watt |
| Surge Protection | 4 kV |
| Ambient Temperature | -10 - + 70 Deg C |
| Packaging Type | Box |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Usage/Application | Outdoor Lighting |
| Brand | NBTLED |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 90-300 VAC |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Aluminium |
| Color Temperature | 6000 CCT |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Surge Protection | Greater Than 8KV |
| Power | 120 W |
| Thd | Less Than 10% |
| Efficiency | Greater Than 88% |
| Power Factor | Greater Than 0.95 |
| Packaging Type | Box |
| Ambient Temperature | -10 - +70 Deg C |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Input Voltage | 90-300V AC |
| Usage/Application | Street,Park,Gardens |
| Brand | NBTLED |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Aluminium |
| Wattage | 32W |
| Color Temperature | 6500 CCT |
| IP Rating | IP65 |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Efficiency | Greater than 88% |
| Surge Protection | 4kV |
| Thd | Less Than 10% |
| Ambient temperature | -10 - +70 Deg C |
| PF | Greater than 0.95 |
| Packaging Type | Box |
Product Details:
| Usage/Application | Outdoor Lighting |
| Input Voltage | 12V/24V DC |
| Lighting Type | LED |
| Brand | NBTLED |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP55 |
| Color Temperature(CCT) | 6000 CCT |
| Luminous Flux (lumen) | 120 Lm/watt |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Packaging Type | Box |
| Ambient Temperature | -10 - +70 Deg C |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Brand | NBT LED |
| Model | NBT - T5 20-24W |
| Usage/Application | LED Tube Light |
| Power | 20W |
| Output Voltage | 90-300 V |
| Output Current | 240mA |
| Power Factor | Greater than 0.95 |
| Efficiency | Greater than 88% |
| Frequency | 50/60 Hz |