Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Warehouse |
| IP Rating | IP65 |
| Brand | NBTLED |
| Power | 60W |
| Lighting Color | Warm White |
| Breadth | 160 mm |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 920-350 VAC |
| Warranty | 2 Year |
| Luminous Flux | 120 Lm/Watt |
| Frequency | 50/60 Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Usage/Application | Outdoor Lighting |
| Voltage | 90-300 VAC |
| Packaging Type | Box |
| Brand | NBTLED |
| Efficiency | Greater than 88% |
| Frequency Range | 50/60 Hz |
| Power Factor | Greater than 0.95 |
| Luminous Flux | 120 Lm/Watt |