Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Model Number | NBT 6W |
| Supply Voltage | 440 V |
| Output Power | 6W |
| Type | Non Isolated |
| Warranty | 2 Year |
| Lighting Type | LED |
| Input Phase | Single Phase |
| Brand | NBT LED |
| Current | 300 mA |
| Power Factor | Greater than 0.95 |
| Ambient Temperature | -10 to +70 Deg C |
| Frequency | 50/60 Hz |
| THD | Less than 10% |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Power | 12W |
| Usage/Application | LED Panel Light |
| Brand | NBTLED |
| Input Voltage | 90-300 VAC |
| Input Phase | Single Phase |
| Output Current | 300mA |
| Power Factor | Greater than 0.95 |
| THD | Less than 10 % |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Packaging Type | Box |
| Isolation Resistance | 1000 VDC |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Output Power | 20W |
| Brand | NBTLED |
| Usage/Application | Street Light |
| Input Phase | Single Phase |
| Output Current | 240mA |
| Surge Protection | Greater than 5 kV |
| Input Voltage | 90-300 VAC |
| Power Factor | Greater than 0.95 |
| Ambient Temperature | -10 to 70 Deg C |
| THD | Less than 10% |