Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Usage/Application | Marine Use |
| Model Name/Number | NBT 32W DC Flood Light |
| Brand | NBT LED |
| Power | 12V/24V |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Type | LED |
Features:
140Lm/Watt
12V/24V DC
Available Wattage in 30W / 40W / 50W / 60W / 80W / 100W / 120W / 180W / 240W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Usage/Application | Marine |
| Model Name/Number | NBT 40W DC Flood Light |
| Brand | NBT LED |
| Beam Angle | 120 |
| Power | 12V/24V |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Type | LED |
Features:
140Lm/Watt
12V/24V DC
Available Wattage in 30W / 40W / 50W / 60W / 80W / 100W / 120W / 180W / 240W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Brand | NBT LED |
| Usage/Application | Ship |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Power | 12V/24V DC |
| Light Source | 12V/24V DC |
Features:
140Lm/Watt
12V/24V DC
Available Wattage in 30W / 40W / 50W / 60W / 80W / 100W / 120W / 180W / 240W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | NBT LED |
| Beam Angle | 120 |
| Power | 12V/24V DC |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Type | LED |
Features:
140Lm/Watt
12V/24V DC
Available Wattage in 30W / 40W / 50W / 60W / 80W / 100W / 120W / 180W / 240W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information: