Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Out Door Use/ Industrial Use |
| Brand | NBT LED |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V - 300V AC |
| Certification | BIS |
| Body Material | aluminum |
| Color Temperature | 6500K / 4000K / 3000K |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | White / Warm White / Neutral White |
| Frequency | 50Hz |
| Surge Protection | 5KV |
| Warranty | 2 Years |
| Acceptable Payment Mode | Online |
| Shipment Mode | Air/Cargo |
Features:
Available Wattage in 36W / 40W / 50W / 100W / 120W / 150W / 180W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Out Door Use/ Industrial Use |
| Brand | NBT LED |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V - 300V AC |
| Certification | BIS |
| Body Material | Metal |
| Color Temperature | 6500K / 4000K / 3000K |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | White / Warm White / Neutral White |
| Frequency | 50Hz |
| Surge Protection | 5Kv |
| Warranty | 2 Years |
| Acceptable Payment Mode | Online |
| Shipment Mode | Air/Cargo |
Features:
Available Wattage in 36W / 40W / 50W / 100W / 120W / 150W / 180W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Out Door Use/ Industrial Use |
| Brand | NBT LED |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V - 300V AC |
| Certification | BIS |
| Body Material | Metal |
| Color Temperature | 6500K / 4000K / 3000K |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | White / Warm White / Neutral White |
| Frequency | 50Hz |
| Surge Protection | 5Kv |
| Warranty | 2 Years |
| Acceptable Payment Mode | Online |
| Shipment Mode | Air/Cargo |
Features:
Available Wattage in 36W / 40W / 50W / 100W / 120W / 150W / 180W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Out Door Use/ Industrial Use |
| Brand | NBT LED |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V - 300V AC |
| Certification | BIS |
| Color Temperature | 6500K / 4000K / 3000K |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | White / Warm White / Neutral White |
| Frequency | 50Hz |
| Warranty | 2 Years |
Features:
Available Wattage in 36W / 40W / 50W / 100W / 120W / 150W / 180W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Out Door Use/ Industrial Use |
| Brand | NBT LED |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V - 300V AC |
| Certification | BIS |
| Body Material | Metal |
| Color Temperature | 6500K / 4000K / 3000K |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | White / Warm White / Neutral White |
| Operating Voltage | 110V-300V AC |
| Surge Protection | 5KV |
| Warranty | 2 Years |
| Acceptable Payment Mode | Online |
| Shipment Mode | Air/Cargo |
| Dispatch Time | 3-4 dAYS |
Features:
Available Wattage in 36W / 40W / 50W / 100W / 120W / 150W / 180W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Out Door Use/ Industrial Use |
| Brand | NBT LED |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V - 300V AC |
| Certification | BIS |
| Body Material | Metal |
| Color Temperature | 6500K / 4000K / 3000K |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | White / Warm White / Neutral White |
| Frequency | 50Hz |
| Warranty | 2 Years |
| Acceptable Payment Mode | Online |
| Shipment Mode | Air/Cargo |
Features:
Available Wattage in 36W / 40W / 50W / 100W / 120W / 150W / 180W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information: