Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | NBT LED |
| Power | 300W |
| Lighting Color | Pure White |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V - 300V AC |
| Warranty | 2 Years |
Features:
Available Wattage in 36W / 40W / 50W / 60W / 100W / 120W / 150W / 180W / 200W / 240W / 300W / 360W / 500W/ 1000W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | NBT LED |
| Power | 500W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V - 300V AC |
| Warranty | 2 Years |
Features:
Available Wattage in 36W / 40W / 50W / 60W / 100W / 120W / 150W / 180W / 200W / 240W / 300W / 360W / 500W/ 1000W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | NBT LED |
| Power | 360W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Alumin |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V - 300V AC |
| Warranty | 2 Years |
Features:
Available Wattage in 36W / 40W / 50W / 60W / 100W / 120W / 150W / 180W / 200W / 240W / 300W / 360W / 500W/ 1000W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | NBT LED |
| Power | 40W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V - 300V AC |
| Warranty | 2 Years |
Features:
Available Wattage in 36W / 40W / 50W / 60W / 100W / 120W / 150W / 180W / 200W / 240W / 300W / 360W / 500W/ 1000W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | NBT LED |
| Power | 240W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V - 300V AC |
| Warranty | 2 Years |
Features:
Available Wattage in 36W / 40W / 50W / 60W / 100W / 120W / 150W / 180W / 200W / 240W / 300W / 360W / 500W/ 1000W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | NBT LED |
| Power | 50W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V - 300V AC |
| Warranty | 2 Years |
Features:
Available Wattage in 36W / 40W / 50W / 60W / 100W / 120W / 150W / 180W / 200W / 240W / 300W / 360W / 500W/ 1000W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | NBT LED |
| Power | 36W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V - 300V AC |
| Warranty | 2 Years |
| Colour Temperature | 6500K / 4000K / 3000K |
| Crackproof | Yes |
Features:
Available Wattage in 36W / 40W / 50W / 60W / 100W / 120W / 150W / 180W / 200W / 240W / 300W / 360W / 500W/ 1000W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | NBT LED |
| Power | 100W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V - 300V AC |
| Warranty | 2 Years |
Features:
Available Wattage in 36W / 40W / 50W / 60W / 100W / 120W / 150W / 180W / 200W / 240W / 300W / 360W / 500W/ 1000W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | NBT LED |
| Power | 120W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V - 300V AC |
| Warranty | 2 Years |
Features:
Available Wattage in 36W / 40W / 50W / 60W / 100W / 120W / 150W / 180W / 200W / 240W / 300W / 360W / 500W/ 1000W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | NBT LED |
| Power | 60W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V - 300V AC |
| Warranty | 2 Years |
Features:
Available Wattage in 36W / 40W / 50W / 60W / 100W / 120W / 150W / 180W / 200W / 240W / 300W / 360W / 500W/ 1000W
Available Colour: White / Warm White / Neutral White
Additional Information: