Stadium Lighting
Our range of products include 100w led sports light and 200w led sports light.
Approx. Price: Rs 3,050 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | NBT-SP-100W |
| Brand | NBT LED |
| Beam Angle | 30 |
| Power | 100W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 90-300 VAC |
| Country of Origin | Made in India |
- IP-66
- High Power Factor >0.95
- THD<10%
- 140Lm/Watt
- 440V Sustainable
- 10KV Surge Protection
- High Efficiency
- Over Temperature Protection
- Short Circuit, Open Circuit
- Built in PFC Function
- Over Voltage Protection
- Independent Lamp Control gear
Approx. Price: Rs 6,090 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | NBT-SP-200W |
| Brand | NBT LED |
| Beam Angle | 90 |
| Power | 200W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 90-300 VAC |
| Country of Origin | Made in India |
- IP-66
- High Power Factor >0.95
- THD<10%
- 140Lm/Watt
- 440V Sustainable
- 10KV Surge Protection
- High Efficiency
- Over Temperature Protection
- Short Circuit, Open Circuit
- Built in PFC Function
- Over Voltage Protection
- Independent Lamp Control gear
Additional Information: